Němečtí zákonodárci se dovolávají změn legislativy v reakci na střelbu v jedné z německých škol. V ní útočník zranil 37 lidí a poté se sám zastřelil. Případ je spojován se skutečností, že útočník měl v oblibě válečné simulátory (zmiňován je Counter Strike) a hry obsahující násilí.

Podle řady studií mají násilné hry negativní vliv na některé děti. Němečtí zákonodárci chtějí zpřísnit zákony, které se týkají prodeje takovýchto her. Podobné aktivity se objevují pravidelně v řadě zemí světa, zpravidla vždy poté, co se objeví případ násilí ve kterém je možné vysledovat spojitost na hraní počítačových her. Snahy o zpřísnění úpravy prodeje počítačových her s násilými prvky byly v nedávné době zamítnuty i ve Spojených Státech.

"Vražedné hry" jsou od roku 2002 zakázány v Bavorsku, ostatní části Německa podobně přísné omezení nemají. Sebastian Bosse, zodpovědný za poslední případ střelby v německých školách, byl podle informací v tisku problematickým žákem. Včetně několika propadnutí.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist