Během víkendu byla ze záložních zdrojů plně obnovena data ve více než 177 000 ze zhruba 180 000 poškozených e-mailových schránek portálu Centrum.cz. Funkčnost zmíněných zhruba 180 000 schránek byla omezena v noci na pátek 16.2. v důsledku výpadku klimatizace a následnému přehřátí serverů v datovém centru společnosti GTS Novera, dodavatele portálu Centrum.cz.
Vzhledem k tomu, že vlivem přehřátí serverů v datovém centru GTS Novera došlo i ke ztrátě části záložních dat, podařilo se ve 2459 e-mailových schránkách (což odpovídá necelému jednomu promile všech schránek na Centrum.cz) obnovit adresáře, ne však přijaté a odeslané e-maily. Technici Centra se nyní snaží obnovit i některé z těchto postižených 2459 schránek, takže celkové následky budou ještě více minimalizovány.
Centrum.cz poškozeným poskytne kredit 20 Euro na internetové volání Skype-out, uvádí nedělní prohlášení společnosti.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist




