security_350_210.jpgTrojští koně podle serveru iTWire postupují vždy stejně, do HOSTS souboru ve Windows přidají svůj kód. Teto soubor spojuje host names s určitými IP adresami, bez odkazu na DNS.

Trojský kůň Bancos-BDF Trojan to používá k asociaci host names odpovídajících South American Banking  s IP adresami, které nemají s bankovnictvím nic společného.

Chris Mitchell ze společnosti SophosLabs Australia uvádí, že při jakémkoliv pokusu o přístup na web banky, jako je logování, zjišťování zůstatku na kontě nebo dokonce i mailová korespondence jsou informace poslány na IP adresu útočníka. To dává útočníkovi veškeré údaje, které potřebuje, a tak může v účtu způsobit značné škody. Podle Mitchella je tento útok jedním z nejefektivnějších, které za čtyři roky podobných napadení zažil.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru