motorway_Austria_350_210.jpgSystém se skládá ze dvou kamer. Dalších deset těchto systémů, které jsou mobilní a mohou být tedy nasazovány na různých úsecích dálnic, bude postupně zprovozněno v následujících dvou letech.. Nové kontrolní zařízení bude podle představitele Asfinagu užíváno především tam, kde není užití kontrolorů vhodné, například u vjezdu do tunelů.

 

Dosavadní zkoušky proběhly úspěšně. Přístroje jsou schopny zachytit nejen to, jestli má auto na předním skle známku nalepenou, ale i to, zda je platná. Podařilo se prý vyřešit i dosavadní problémy s čitelností údajů za deště nebo při větším znečištění skla.

 

Pozor na kontroly by si měli dát i čeští řidiči, protože se zjistilo, že 80 % řidičů, kteří jedou v Rakousku bez dálniční známky, jsou cizinci. Pokuta v případě odhalení přijde na 120 eur.

 

Roční dálniční známka pro osobní auta stojí letos v Rakousku 72,60 eura, dvouměsíční 21,80 eura a desetidenní 7,60 eura.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist