security_350_210.jpgOpravnu navštívilo šest příslušníků protiteroristické skupiny policie, zabavilo s diskem i notebook a odebralo vzorky DNA všech osob, které s těmito předměty přišly do styku. Ministerstvo zatím neoznámilo, jakého druhu byly tajné informace uložené na disku. Vzápětí se objevily spekulace, že disk mohl někdo ukrást a do notebooku si jej schoval. Není ovšem jasné, proč jej pak nevyjmul nebo nezničil.

Britská vláda zažila v poslední době celou sérii znepokojivých ztrát nosičů s důvěrnými nebo utajovanými údaji. Loni v listopadu se v poště ztratil disk s osobními a bankovními údaji všech britských příjemců dávek na děti, což jsou miliony lidí. V prosinci to byl disk s osobními údaji tří milionů absolventů autoškol. Stejný měsíc muselo ministerstvo zdravotnictví potvrdit ztrátu údajů o 168 tisících pacientech. Letos v lednu si ministerstvo obrany nechalo ukrást notebook s údaji o asi 600 tisících možných rekrutech.

Tyto ztráty jsou vodou na mlýn odpůrcům zavedení občanských průkazů v Británii. "Je neuvěřitelné, že vláda, která se snaží získat o nás co nejvíce důvěrných informací, tyto informace tak pravidelně ztrácí," řekl mluvčí odpůrců průkazů Michael Parker.