Šéfa americké softwarové společnosti Microsoft Steva Ballmera v průběhu přednášky na univerzitě v Budapešti čekala sprška vajec. Jeden z posluchačů nepřenesl přes srdce, že maďarská vláda vynakládá značné prostředky za licence k používání programů Microsoftu.

Také v Praze, kam zavítá Ballmer ve čtvrtek, bude přenášet studentům - na VŠE. Jeho přednášku bude v přímém videopřenosu přenášet server www.ihned.cz (poběží na adrese http://ihned.cz/ballmer).

Čtvrteční program nástupce Billa Gatese bude až do podvečera nabitý schůzkami. Kromě hovorů s politiky a ministry se americký manažer setká i s tuzemskými partnery Microsoftu a se zaměstnanci. Klíčový projev pronese během Evropského fóra vědy a techniky právě na Vysoké škole ekonomické.

Kromě toho si Ballmer najde čas i na osobní schůzku s Ivem Lukačovičem, šéfem tuzemské internetové jedničky Seznam.cz.

Čtěte také

V Microsoftu zatím vládne relativní klid a zástupci firmy připouští, že ve srovnání s návštěvami Billa Gatese byly přípravy na příjezd muže číslo jedna skromnější. Ballmer by se totiž do pražského sídla firmy neměl během své návštěvy vůbec podívat. Nové vedení českého Microsoftu by ale z šéfovské vizity nervózní být mohlo. Nová česká šéfka Jane Gilson tak bude Ballmera doprovázet z letiště, kam přiletí ve středu večer z Bratislavy. Během tohoto týdne totiž Ballmer stihne objet kromě Česka ještě Slovensko, Ukrajinu a Rusko.

video-ballmer-550.jpg

Steve Ballmer působí v Microsoftu už od roku 1980 a od roku 2000 je jeho výkonným ředitelem. Budoucnost firmy po odchodu zakladatele Billa Gatese vidí především ve výraznějším kolonizování on-line světa. Microsoft v této oblasti totiž stále zaostává, především ve vyhledávání a internetové reklamě.

Už proto se od ledna snaží převzít americký portál Yahoo!, který je dvojkou na internetové scéně hned za Google.