t-mobile__350x210_.jpgKonkurenční O2 chce v létě na některých linkách nabídnout telefonování v letadle a zavede prázdninovou nabídku roamingu, v jejímž rámci nabízí ve 14 zemích odchozí hovory za 11,78 Kč/min. Vodafone své plány na prázdniny představí ve středu.

Stejně jako loni budou moci zákazníci T-Mobilu využít roamingový tarif Cestovatel. Ten se již v červnu rozšíří kvůli fotbalovému mistrovství Evropy i na Švýcarsko. S Cestovatelem je možné volat v 11 zemích za 4,76 koruny za minutu a sestavovací poplatek 34,51 Kč a posílat MMS za deset korun.

Dále čtěte

Cena za přenosy dat pro firmy a Blackberry zlevní až o 79 procent na 0,06 Kč za kB. V Česku přístup na internet zlevní o jeden haléř na pět haléřů za kB. V rámci těchto změn bude zlevněn i přístupu na internet v tuzemsku na 0,05 Kč/kB bez DPH (doposud 0,06 Kč/kB). Cena pro Twist zákazníky včetně DPH je 0,06 Kč/kB za přístup na internet a 0,6 Kč/kB za WAP. Další novinkou má být možnost sledování výše datového roamingového účtu.

Volání bez přerušení hovoru nabídne T-Mobile na devíti hraničních přechodech s Rakouskem, a to při cestách v obou směrech. Hovor se lidem i po přejezdu hranic bude účtovat za cenu platnou v zemi, kde začal.