mobile_woman_350_210.jpgOperátor U:fon společnosti MobilKom nabídne od 16. června mobilní hlasové služby ve své síti CDMA, která nyní pokrývá tři čtvrtiny populace. Mobilní síť bude mít předčíslí 790 a při spuštění provozu bude k dispozici jeden typ mobilního telefonu, Ubiquam 0400. Ten nebude kompatibilní s technologií GSM, kterou používají O2, T-Mobile a Vodafone. Duální telefony pro GSM a CDMA by měly přijít později, stejně jako roaming, se kterým firma počítá až v příštím roce.

Na rozdíl od tří stávajících mobilních operátorů nabídne firma volání v rámci své sítě bezplatně a také tarif s nulovým měsíčním paušálem. Volání do ostatních sítí v ČR vyjde na 3,90 až 4,90 koruny za minutu. SMS bude stát 1,50 Kč, u dražších tarifů budou v rámci sítě zdarma. Vedle nulového tarifu operátor nabídne programy od 100 Kč měsíčně až po rodinný pro tři telefony za 600 Kč.

"Naše tarify jsou ideální zejména pro majitele předplacených karet, rodiny a vlastně každého, kdo chce ušetřit," uvedl generální ředitel firmy Peter Hall. Podle něj mobilní služby firmy osloví zhruba jeden milion zákazníků, tedy zhruba polovinu z těch, kteří každoročně mění svou SIM kartu.

Mobilní operátor Vodafone nabídne volání z předplacené karty za cenu tarifního programu. Od 9. června budou moci kreditní zákazníci volat do všech sítí v ČR za stejnou minutovou sazbu jako u tarifů Nabito.

Konkurence podobnou službu nenabízí a stejně jako dosud Vodafone poskytuje volání z předplacených karet za vyšší cenu než v případě tarifů. Podle marketingového ředitele Vodafonu Davida Duroně je služba zaměřena právě na zákazníky konkurence. "Nediskriminujeme uživatele předplacených karet a dáváme jim stejné výhody jako tarifním zákazníkům. Zákazníci O2 a T-mobile mají nyní šanci vyzkoušet si naši Nabitou kartu, která je do ničeho nenutí a za stejné peníze jim dá výhody předplacené karty i tarifu," uvedl na tiskové konferenci.

Čtěte také

Cena za minutu hovoru se bude snižovat podle výše poslední částky, kterou si zákazník jednorázově dobije a bude shodná do všech tuzemských sítí. Sazba za minutu se zákazníkům změní pokaždé, když jednorázově dobitá částka překročí hranici 350, 700, 1150 a 2100 Kč, což je výše paušálu, kterou zákazníci platí u jednotlivých tarifů Nabito.

Ceny volání se budou, rovněž stejně jako u Nabito, pohybovat od tří do šesti korun za minutu. Cena SMS z Vodafone nabité karty bude do všech sítí 1,19 Kč s DPH. Za dané ceny bude zákazník telefonovat do dalšího dobití, maximálně však jeden měsíc. Pokud si zákazník ve lhůtě jednoho měsíce nedobije, bude volat za základní cenu šest korun za minutu.