seznam-350.jpgVedle fondu Warburg Pincus je mezi nimi i fond Apax Partners, který má spolu s Ronaldem Lauderem většinu hlasovacích práv v CME, vlastnícím televizi Nova. Zájem má i další zahraniční investor. O tom, s kým povede zprostředkovatelská banka Goldman Sachs finální jednání, by se mělo rozhodnout do několika týdnů.

Fond Warburg Pincus od loňského podzimu v Česku koupil konkurenční portály Centrum a Atlas. Částka, kterou dohromady zaplatil, se podle různých odhadů pohybuje od 1,5 miliardy do tří miliard korun.

"Zajímáme se o všechny akvizice v našem regionu, které souvisejí s TV vysíláním nebo internetem," tvrdí ředitelka komunikace CME Romana Tomasová. Nova na jaře rozjela zpravodajský videoportál tn.cz a vyhlásila, že chce být do roka trojkou na českém internetu. Nakoupila také internetové služby Blog.cz a Jyxo.cz.

Ze hry jsou už pravděpodobně společnosti Google a Mediatel, o kterých se dříve rovněž spekulovalo.

Dále čtěte

Majoritu 70 procent v Seznamu vlastní Ivo Lukačovič, který opakovaně tvrdí, že firmu neprodává. Zbytek patří fondům Tiger Holding Four a Miura International.

Požadovaná cena se má údajně pohybovat kolem 900 milionů dolarů, tedy asi 13,9 miliardy korun. Podle informací ČTK by se ale nemuselo prodávat celých 100 procent Seznamu, což by pro kupce znamenalo určitou slevu.