Na internetových stránkách MTV lze stahovat písničky.Nový server MTV Music je odpovědí na stále rostoucí oblibu webových stránek pro sdílení videa YouTube, kde lze najít téměř jakékoliv hudební video.

Viacom, vlastník MTV a majitel práv na řadu z těchto klipů, se kvůli tomu soudí s internetovou firmou Google, která YouTube vlastní. Podle Viacomu jsou jeho hudební videa na YouTube nelegálně, Google prý navíc díky nim vydělává na reklamě a Viacom tak přichází o zisky. Společnost požaduje po Googlu miliardu dolarů jako odškodné.

Nyní bude Viacom Googlu přímo konkurovat. Na novém serveru zatím MTV zpřístupnila kolem 16 tisíc videoklipů, další bude postupně přidávat.

Podle aktuální stránky je nejsledovanějším videoklipem skladba Womanizer od Britney Spears, následovaná legendární skladbou Money For Nothing od skupiny Dire Straits a trojici doplňuje Rick Astley s písní Never Gonna Give You Up. Ta je zároveň nejlépe hodnoceným videoklipem návštěvníky serveru.

Vedle videoklipů zde uživatelé najdou řadu koncertních záznamů či vystoupení z pořadů MTV Unplugged, kde hudebníci hrají své skladby na akustické nástroje. Uživatelé mohou stejně jako na YouTube videa hodnotit, komentovat a umisťovat je na své vlastní stránky.

Dále čtěte

Hudební server bez klipů? S tím je konec

Podle blogu MTV je navíc nový hudební server odpovědí na hlasy kritiků, kterým vadí, že MTV již vlastně příliš klipů nehraje. Místo toho se stanice v posledních letech orientuje spíše na reality show a magazíny o životním stylu slavných lidí.

MTV začala vysílat v srpnu 1981. Přestože nejprve řada lidí pochybovala o komerčním potenciálu stanice, která vysílá jenom hudbu, televize brzy zaznamenala úspěch. Postupně se dále rozšiřovala. Kromě americké MTV se mohou nyní na svou verzi stanice dívat diváci v Británii, Indii, Japonsku, Brazílii, Mexiku i ve většině evropských států.

Majitel největší české komerční stanice Nova, společnost CME, nedávno oznámila, že se dohodla s MTV Networks International na získání práv ke spuštění české verze hudebního kanálu MTV. Česká MTV by podle plánu CME měla začít vysílat v první polovině příštího roku.