Server pro sdílení videa YouTube vlastní společnost Google.Podobnou dohodu uzavřel YouTube v říjnu s CBS. Ta se rozhodla nabídnou na stránkách YouTube v plné délce epizody televizních seriálů Star Trek, Mladí a neklidní či Beverly Hills 90210.

MGM nabídne jako první na YouTube epizody ze svého pořadu American Gladiators. Jako další budou k dispozici v plné délce filmy jako Neprůstřelný mnich a Sedm statečných a sestřihy populárních filmů jako Pravá blondýna. Filmy bude možné shlédnout zdarma s reklamou.

Na stránkách YouTube se již nyní objevují zkrácené sestřihy různých televizních seriálů v maximálně  délce deseti minut. Hlavní nabídku stránek však tvoří krátká videa natočená běžnými uživateli internetu.

Dále čtěte

YouTube se díky novým dohodám stává přímým konkurentem serveru Hulu, které patří společnostem News Corp a NBC Universal. Hulu na svých stránkách nabízí v plné délce pořady televizních stanic Fox, NBC a CBS.

YouTube jsou největšími internetovými stránkami pro sdílení videa, v srpnu je navštívilo více než 300 milionů uživatelů. Společnosti se však stále nedaří přilákal dostatek zájemců o reklamu, protože inzerenti nemají zájem nabízet reklamní kampaně spolu s neprofesionálním domácím videem. Proto se vedení snaží více spolupracovat s mediálními společnostmi.