Čtrnáctiletého chlapce z německého Essenu zasáhl při cestě do školy meteorit. Do ruda rozžhavený kus vesmírné horniny o velikosti ořechu, který letěl rychlostí 48.000 kilometrů za hodinu, jej trefil do ruky a vzápětí vytvořil asi třiceticentimetrový kráter v zemi. Informoval o tom v pátek na svých internetových stránkách britský list The Daily Telegraph.

Gerritu Blankovi meteorit způsobil pouze asi deseticentimetrový šrám na ruce. Šance, že člověk přežije zásah meteoritu, je přitom podle britského deníku jedna ku milionu.

"Nejprve jsem jen viděl obří světelnou kouli a pak jsem náhle ucítil bolest v ruce," popsal mladík událost. Následně prý zazněla ohlušující rána připomínající úder hromu. "Zvuk, který přišel po tom záblesku světla, byl tak hlasitý, že mi ještě hodiny potom zvonilo v uších," doplnil.

Šest ze sedmi meteoritů spadne do vody

"Když mě to zasáhlo, srazilo mě to a pak to letělo ještě dostatečně rychle, že se to zavrtalo do silnice," uzavřel svůj střet s kosmickým tělesem. To nyní zkoumají vědci, kteří již prokázali, že skutečně pochází z vesmíru.

"Většina z nich se až k povrchu Země nedostane, protože se vypaří v atmosféře," vysvětlil Ansgar Kortem, ředitel observatoře Waltera Hohmanna v Německu. "Šest ze sedmi meteoritů, které projdou, dopadne do vody," dodal.

Jediný další známý případ člověka, který přežil zásah meteoritem, se stal podle The Daily Telegraph v listopadu 1954 v americkém státě Alabama, kde fragment o velikosti grapefruitu proletěl střechou domu, odrazil se od nábytku a "přistál" na spící ženě.