Místo ztrátové služby začal mladým nabízet mobilní internet a speciální balíček s kreditem volání.

"Služba Student SMS Gratis pomohla nastartovat mobilní reklamu, teď ale máme pro studenty novou nabídku zohledňující jejich aktuální potřeby a také inzerenti mnohonásobně více využívají internetové formy mobilní reklamy," uvádí šéf oddělení mediálních řešení Vodafonu Tomáš Mátl.

Vodafone nyní studentům nabízí internet v mobilu za 89 Kč měsíčně a balíček Student extra, který umožňuje získat ke každému Nabitému tarifu 300 Kč kreditu navíc za příplatek 150 Kč. Nová nabídka má zohlednit fakt, že inzerenti, kteří chtějí oslovit studenty, mají mnohem větší zájem o mobilní reklamu na portále Vodafone live! než o inzerci v rámci služby SMS Gratis.

Služba Student SMS Gratis bude aktivní do 19. srpna. Všichni zákazníci, kteří ji mají aktivovanou, budou informováni o jejím uzavření a možnosti přejít na novou studentskou nabídku.

Příjmy Vodafonu z mobilní reklamy se pohybují v desítkách milionů korun a letos se mají zdvojnásobit. Největší část příjmů tvoří inzerce při používání internetové SMS brány, která má podíl 45 procent, podíl 38 procent má inzerce na portálu Vodafone live!. Podíl služby SMS Gratis je kolem dvou procent.