U:fon začne od března nabízet nový tarif pro volání z mobilního telefonu i pevné linky. Dosud firma nabízela mobilní a fixní volání samostatně, nový tarif stávající služby nahradí.

Telefony si budou vybírat zákazníci sami podle toho, jak a kde budou chtít službu využívat. "Tarif Unifon je určen především těm zákazníkům, kteří své účty při volání velmi hlídají, snaží se vejít do první minuty, používají spíše SMS nebo se vzájemně prozvánějí," uvedla marketingová a obchodní ředitelka Jana Studničková.

Tarif Unifon s měsíčním paušálem 290 Kč nabízí volání a SMS v síti U:fon bezplatně, do všech ostatních sítí je v rámci tarifu k dispozici 30 volných minut. Tarif je k dispozici i ve verzi Duo, kdy za 390 Kč měsíčně zákazník získá dva telefony a dva paušály v jednom.

Vodafone zlevní internet

Vodafone od 6. března zlevní svůj datový tarif pro připojení notebooků k internetu o pětinu na 525 korun.

Vodafone v rámci svého tarifu Připojení na stálo nabízí limit stahovaných dat tři GB. Konkurenční Telefónica O2 má standardní připojení za 500 Kč s limitem dva GB, stejně jako T-Mobile, který si účtuje 471 Kč. Oba konkurenti ale tarify většinou podmiňují uzavřením smlouvy na určitou dobu.