Zhruba 78 procent internetových uživatelů míní, že jim internet dal větší svobodu. Devět lidí z deseti pak říká, že je síť dobrým prostředkem ke vzdělávání.
Některé země, například Finsko a Estonsko, již rozhodly, že přístup na web patří mezi práva jejich občanů. Všeobecný přístup na síť podporují také mezinárodní organizace včetně OSN.
Respondenti ve Spojených státech byli nad průměrem v přesvědčení, že je web zdrojem větší svobody. Také se na internetu otevřeněji než ostatní vyjadřovali o svých názorech. Jiní se o tom ale zmiňovali s obavami.
CZ.NIC od začátku roku zablokoval 150 škodlivých domén - čtěte ZDE
Na Facebooku už lze sdílet i peníze. Zaplatíte přátelům třeba kino - čtěte ZDE
V Japonsku se zhruba 65 procent dotázaných svěřilo, že své názory nemůžou vyjádřit na internetu s pocitem bezpečí. Tento názor se objevil také v Jižní Koreji, Francii, Německu a Číně.
Z 27 tisíc dotázaných více než polovina odsouhlasila, že internet by neměl nikde na světě podléhat regulaci na jakékoli úrovni státní správy. Průzkum pro BBC vypracovala agentura GlobeScan.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist