Nintendo v úterý uvedl, že technologie 3DS nebude vyžadovat speciální brýle. Nové zařízení bude kompatibilní se softwarem pro předchozí modely konzol DS.

Nintendo v krátké zprávě pouze dodal, že podrobnosti zveřejní v červnu na veletrhu elektronické zábavy Electronic Entertainment Expo v Los Angeles. Zpráva se přesto rychle šířila technologickými blogy, protože tím Nintendo odpověděla na časté otázky, s čím se chystá přijít příště.

Podnik se vydal k trojrozměrnému obrazu podobně jako rivalové. Nintendo se tím zároveň snaží pokračovat v dlouho úspěšné řadě konzol Nintendo DS. Zatímco jeho jiná konzola Wii ztrácí podíl na trhu, poptávka po DS zůstává solidní déle než pět let poté, co ji firma uvedla na trh.

Prodej konzol Nintendo DS se postupně zpomaluje, ale konzola přesto v únoru vedla v prodeji na americkém trhu, kde se jí podle průzkumové agentury NPD Group prodalo 613 200. Předčila tak Wii, Xbox 360 od Microsoftu i PlayStation3 od Sony.

Nintendo uvádí, že světový prodej všech konzol DS k prosinci minulého roku překonal 125 milionů. DS se začala prodávat v roce 2004.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru