Pomůžou tomu zařízení jako iPad od firmy Apple, ale hlavním proudem na trhu budou zařízení s omezenými multimediálními funkcemi, protože čtenáři chtějí mít ze čtení pořádný zážitek, uvedla společnost LG Display.

Pro výrobce specializovaných čtecích zařízení proto iPad, který je hybridem mezi chytrým mobilem a laptopem, nepředstavuje hrozbu. Dodávky čteček elektronických knih za minulý rok vyskočily pětkrát na pět milionů jednotek.

Podle průzkumové agentury DisplaySearch se o to postarala především zařízení Kindle od Amazonu a Sony Reader od japonské Sony.

Letošní vstup iPadu na trh vyvolal otázky, jestli se stane pro specializované čtečky hrozbou. Jen v Americe se na trhu například objevila čtecí zařízení Nook od Barnes & Noble, Que od Plastic Logic nebo Skiff od společnosti Hearst.


Podle LG Display není iPad pro tento trh hrozbou, ale přínosem. Manažeři společnosti připomínají, že uživatelé díky iPadu dostali o elektronických knihách nějaké povědomí.

 

Elektronické panely od LG Display již využívají zařízení Sony Reader a Skiff, napsala agentura Reuters.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist