Ceny za přenos dat se většinou snížily. Největší pokles ceny u T-Mobilu zaznamenaly tarify Internet v mobilu Premium a Internet na cesty Standard, které proti dosavadní srovnatelné nabídce zlevnily z 839 na 499 korun.

U tarifu Premium se zdvojnásobil limit na stahovaná data na dva GB, Internet na cesty Standard nabídne pět GB místo dosavadních dvou GB.

Nejrychlejší Internet na cesty Premium pak zlevní o 20 procent na 999 korun měsíčně. Datový limit se ztrojnásobí na 30 GB.

Základní internetová nabídka Internet v mobilu Standard již nebude rozlišovat, jakou technologií se zákazník připojuje. Vyjde ale na 139 korun měsíčně, což je o 20 korun více než nabídka dosavadní. Ty ale může zákazník ušetřit při uzavření smlouvy na dva roky. Limit pro stahovaná data se zvýšil na dvojnásobných 100 MB.

"U nových tarifů jsme se zaměřili především na jednoduchost. Zákazník se nemusí starat o to, jakou technologii či internetový protokol používá, jestli surfuje nebo stahuje e-maily. Vše bude pokrývat jedna platba," uvedl ředitel marketingu Petr Dvořák. T-Mobile bude nadále rozlišovat tarify pro mobilní telefony pod označením Internet v mobilu a tarify pro notebooky Internet na cesty.

Ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH. Po překročení FUP limitu je snížena přenosová rychlost.


Konkurenční Telefónica O2 nabízí internet v mobilním telefonu od 150 korun měsíčně, standardní připojení notebooku vyjde na 500 korun měsíčně, připojení s omezeným limitem dat pak na 300 Kč. Vodafone má připojení z mobilu za 177 korun a připojení z notebooku za 525 Kč.

Vedle balíčku 2v1 pro volání a pevný internet v rámci jednoho paušálu T-Mobile zavedl i 3v1, který je kombinací mobilního hlasu, pevného a mobilního internetu. Pokud si zákazník ke svému hlasovému tarifu přidá Internet ADSL Standard bez pevné linky a Internet na cesty Standard, může podle výše měsíčního paušálu ušetřit 359, respektive 449 korun měsíčně.