Pentagon se zpožděním reaguje na únik tisíců tajných dokumentů zákazem, podle kterého vojáci musí "okamžitě přestat používat přenosná paměťová média na všech systémem, serverech a samostatných přístrojích v rámci sítě SIPRNET," která obsahuje utajovaná a citlivá data.

Rozkaz podepsal 3. prosince Maj. Gen. Richard Webber, velitel Air Force Network Operations. Podobné rozkazy vydali podle magazínu Wired i velitelé dalších složek amerických ozbrojených sil.

Neposlechnutí rozkazu bude trestat vojenský soud. Nejde o první zákaz přenosných datových médií, podobný příkaz vešel v platnost přibližně před dvěma lety, když sítě amerického ministerstva obrany čelily útoků internetového červa Agent.btz.

Interní audit, který americké velitelství provedlo v srpnu přitom navrhl efektivnější řešení - znemožnit počítačům s přístupem k citlivým datům zaznamenávat data na výměnná média. Přibližně 60 procent počítačů americké armády je nyní napojeno na speciální bezpečnostní systém, který monitoruje kopírování dat a vyhledává anomálie.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru