Mladí lidé díky elektronické komunikaci rychleji navazují intimní vztahy. Čtyři z pěti žen a tři z pěti mužů věří, že posílání SMS zpráv, Facebook a komunikace na dalších sociálních sítích způsobí, že s potenciálním partnerem skončí rychleji v posteli. Uvádí to průzkum časopisu Shape. Více než třetina žen uvádí, že s mužem skutečně spaly dříve, protože navázaly takzvanou 'digitální intimitu'.

Používání sociálních médií přes chytré telefony a přenosné počítače je podle výzkumníků nová hračka, která vede do ložnic protějšků. "Pokud je vaším cílem mít sex, posílání SMS zpráv je skutečně užitečné, protože činí korespondenci mezi lidmi trochu víc dráždivou," říká psycholožka Dr. Belisa Vranichová.

"Posílání zpráv přes elektronická média celkově vzbuzuje dojem, že jste skutečně byli spolu na delší dobu, takže je vlastně v pořádku mít sex rychleji," dodává psycholožka.

Textové zprávy jsou číslo jedna pro udržení kontaktu

Průzkum také zjistil, že muži odesílájí mobilní zprávy o 39 procent častěji než volají. Ženy posílají dokonce o 150 procent více textovek oproti hlasové komunikaci.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se