Začátek března si obě česká veřejnoprávní média vybrala pro představení svých nových aplikací pro mobilní telefony. Česká televize ukázala svou očekávanou aplikaci ČT24 pro Android a třetí verzi aplikace pro iPhone, Český rozhlas doplnil svou nabídku pro smartphony o zpravodajství pro od Apple. 

ČT a zklamání na Androidu
Majitelé mobilních telefonů s operačním systémem Android očekávali vytvoření aplikace ČT24 pro svou platformu od poloviny loňského roku, kdy Česká televize začala nabízet svůj obsah na iPhonu. Dočkali se třetího března. Stejně jako v případě iPhone nabízí první verze aplikace, kterou vyvíjela společnost Inmite, nabízí aplikace ČT24 zatím pouze textové a obrazové zpravodajství s možností stáhnout si články pro čtení i bez aktivního připojení k internetu.

Reakce uživatelů na Android Marketu, kde je aplikace dostupná, jsou rozporuplné. Část uživatelů je spokojená s rychlostí a přehledností aplikace, převažuje však druhá skupina kritizuje právě absenci živého vysílání.

Novinek se od ČT24 dočkali i majitelé iPhonů. Jejich aplikace se dočkala už třetí verze, která přináší hlavně nový design a posun mezi články tažením prstu podobně, jako to umožňují aplikace Hospodářských novin pro iPhone a iPad. Rozšířené byly také možnosti sdílení článků v sociálních sítích a přibylo aktivní upozornění na důležité zprávy (push notifikace)

 

Rozhlas s hudbou i zprávami
Ve stejný den jako Česká televize představil novou aplikaci i Český rozhlas. Ten doplnil mezeru na opačném konci technologického spektra, když své zpravodajství nabídl zpravodajský servis pro iPhone. Aplikace Zprávy ČRo nabízí přístup k obsahu zpravodajského webu Českého rozhlasu.

Rozhlas tak doplnil svou nabídku živého internetového vysílání, které lze přijímat i v mobilních telefonech. Stávající aplikaci pro Android Rozhlas vylepšil naposledy v únoru, kdy přidal možnost poslechu svých regionálních stanic.