Aktivita internetových zločinců roste. Po nedávném úspěšném útoku na bezpečnostní společnost RSA a napadení milionů stránek skriptem, který vede k podvodnému antiviru, došlo k dalšímu velkému prolomení počítačové bezpečnosti.

Americká společnost Epsilon, která zajišťuje rozesílání marketingových e-mailů pro velké globální firmy, oznámila, že došlo k neoprávněnému přístupu k databázi e-mailových adres některých klientů. S největší pravděpodobností se jedná o miliony adres s reálnými jmény zákazníků amerických bank, velkých obchodních řetězců a také o databázi kontaktů na středoškolské studenty, kteří vypracovali zkoušky SAT a standardizované testy pro přijetí na vysokou školu.

Jako první ztrátu kontaktních údajů svých zákazníků oznámil americký řetězec samoobsluh Kroger. Následovaly informace, že únik dat postihl také banky City a JP Morgan Chase, US Bank, Capital One, hotely Ritz Carlton a Mariott nebo síť lékáren Walgreens.

Kompletní rozsah úniku dat není známý, Epsilon ale nabízí své služby asi 2500 firmám, mezi které patří 7 z 10 největších světových firem podle Fortune. Pro české uživatele je potenciální riziko v úniku dat z věrnostních programů hotelových sítí, mezi jejichž zákazníky patří i Češi.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 20 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.