V pátek došlo došlo k výbuchu v jedné z továren společnosti Foxconn v Číně. Exploze zabila dva dělníky a zranila šestnáct dalších.

Na výrobních linkách této továrny vznikají iPady 2, u kterých Apple dlouhodobě hlásí převis poptávky nad schopností vyrábět.

Za explozi podle prvotních informací může vznícení magnéziového prachu ve ventilaci výrobní haly, ve které dělníci leští již hotové výrobky před jejich zabalením. Firma explozi a následný požár i počty obětí potvrdila, nyní podle oficiálního vyjádření pracuje na azjištění péče pro postižené a vyhodnocuje škody.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se