Snad úplně první projekt near field communication plateb rozjela v roce 2005 v Americe společnost Cingular, která tehdy příslušnými přístroji vybavila Philips Arenu v Atlantě. Lidé ze Cingular věřili, že do roku 2010 bude polovina telefonů mít technologii NFC aktivovanou. To se ovšem nevyplnilo a investované peníze přišly vniveč. Nyní se píše skoro polovina roku 2011 a na západním trhu umí technologii NFC pouhé dva telefony. Další jsou teprve na cestě a dočkáme se jich snad v druhé polovině roku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se