Snad úplně první projekt near field communication plateb rozjela v roce 2005 v Americe společnost Cingular, která tehdy příslušnými přístroji vybavila Philips Arenu v Atlantě. Lidé ze Cingular věřili, že do roku 2010 bude polovina telefonů mít technologii NFC aktivovanou. To se ovšem nevyplnilo a investované peníze přišly vniveč. Nyní se píše skoro polovina roku 2011 a na západním trhu umí technologii NFC pouhé dva telefony. Další jsou teprve na cestě a dočkáme se jich snad v druhé polovině roku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







