Až 60 procent mobilního přenosu dat v současné době vytvářejí zákazníci, kteří se dívají na video. Největší poptávka pak pochází od majitelů iPhonů firmy Apple. Vyplývá to z průzkumu společnosti Bytemobile, která pomáhá operátorům při správě datového provozu.

Podle Bytemobile by měl přenos dat dále zesílit, protože v současnosti tvoří 90 procent celkového provozu pouze deset procent uživatelů mobilních datových přenosů. Poptávka je silná hlavně od poledne do půlnoci a uživatelé, kteří mají přístup k lepším sítím, sledují video delší dobu.

U majitelů telefonů iPhone se sledování videa podílí na celkovém přenosu dat zhruba 58 procenty. U majitelů telefonů s operačním systémem Android firmy Google je tento podíl nepatrně nižší, tvoří 52 procent.

Mobilní operátory v posledních letech zaskočila intenzivní poptávka po datových službách. Někteří analytici a investoři však pochybují, zda budou operátoři schopni profitovat z těchto změn, protože kvůli podpoře poptávky musí investovat do svých sítí, napsala agentura Reuters.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist