Roman Cabálek
generální ředitel, Microsoft ČR

Hned v úvodu roku se dočkáme v ČR prvních telefonů Nokia na platformě Windows Phone a v oblasti operačních systémů nemohu nezmínit i příští verzi Windows (Windows 8)  která bude poprvé podporovat i architekturu ARM. Jistě se v roce 2012 dočkáme i dalších novinek v oblasti NUI (natural user interface), jako například ovládání počítačů a jiných zařízení hlasem či gesty.

Petr Kasa
ředitel české a slovenské pobočky Nokia

V roce 2012 neočekávám žádnou převratnou technologii (samozřejmě kromě populárního stroje na kolkování eurobankovek), která by měla změnit svět. Nejvýznamnější bude z pohledu IT, zábavy i mobilních odvětví nárůst popularity takzvaných cloudových služeb. Jak budou lidé více a více bezdrátově propojovat počítače, tablety, chytré telefony, herní konzole a televizní přijímače, budou si stále více zvykat na to, že obsah do všech zařízení bude doručován z jediného místa - z internetu.

Ondřej Filip
výkonný ředitel sdružení CZ.NIC

Největší novinkou letošního roku bude, že ICANN spustí program pro vznik nových internetových domén nejvyšší úrovně, jež obohatí současné .com, .net, .cz a podobně. Od 12. ledna budou moci zájemci podávat své žádosti. Očekavají se například domény jako .sport, .music, .berlin, .moscow či nelatinkové. K technickému spuštění dojde spíše až v roce 2013.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se