Je něco, co se v budoucnu nikdy nebude prodávat přes internet?

Jedna věc je samotný nákup přes internet, druhá je otázka dodání. Dneska už si on-line můžete koupit i psa. Není problém, aby šikovný chovatel měl webkameru v kotci. Přes ni se můžete podívat, jak se štěně chová, a rovnou si je koupit. Ale těžko si zvíře necháte poslat poštou, musíte si pro ně dojet osobně.

Je dnes ještě možné vybudovat úspěšný úplně nový e-shop?

Ano, ale asi ne tak veliký jako Alza.cz nebo Mall.cz, protože to jsou obrovské nákupní galerie. Stále je dostatečný prostor pro specializované zboží, jako je textil, stavebnictví nebo autoprůmysl. Chce to využít potenciálu, že na internetu lze nabídnout mnohem více zboží. Když půjdete do specializované kamenné prodejny, tak ta prostě zákonitě nemůže mít tak širokou nabídku zboží jako e-shop.

Jak velký je v současné době český trh e-commerce?

Podle našich výzkumů je to za loňský rok 37 miliard korun v tržbách za zboží a přibližně 15 miliard korun za služby. Ještě kolem roku 2006 vykazoval trh skokový růst meziročně o desítky procent. Dnes roste asi o 12 procent.

Lobbujete, podobně jako jiné asociace, v zastoupení velkých e-shopů u politiků?

Naší prací je vystupovat za naše členy i vůči státní správě, řešíme s ní například implementaci nových evropských směrnic. Ale lobbing není v současnosti naší prioritou, poslance a senátory denně nenavštěvujeme.

banner 2

 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.