Ve svém výročním dopisu akcionářům oznámil CEO Microsoftu Steve Ballmer, že Microsoft bude nově vyvíjet a prodávat také hardware. Jde o riskantní krok, neboť může ohrozit pozici Microsoftu u partnerů a uspíšit pokles prodeje Windows, které Microsoft živí. Zároveň je to ale asi jediná možná cesta.
Ballmer ve svém dopisu konkrétně zmínil, že se Microsoft zaměří na rozvoj trhu kolem své herní konzole Xbox a nově oznámeného tabletu Surface, přičemž podle potřeby bude vyvíjet i další zařízení se systémem Windows (spekuluje se hlavně o mobilních telefonech).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.














