Zatímco většina lidí se snaží před bouřkou schovat, lovci bouřek organizovaní v Amatérské meteorologické společnosti jsou za ní ochotni cestovat přes celou republiku. Nejsou to ale adrenalinoví hazardéři. Ač amatéři, mají znalosti profesionálů. Jejich pozorování využívá i Český hydrometeorologický ústav. Pro HNFuture popisují, jak takový lov bouřek vypadá:

Když nastává den D, jsme všichni v pohotovosti. Od rána sledujeme vývoj počasí, kontrolujeme poslední výstupy z numerických modelů, a jak den ubíhá, čím dál častěji sledujeme meteorologický radar a „hypnotizujeme“ sebemenší náznak bouřkové konvekce, který se na něm objeví.

Jakmile je jasné, že bouřková oblačnost propuká naplno, vyrážíme do terénu. Zpravidla nepodnikáme výjezd všichni, ale pouze ti, kteří mají reálnou šanci bouřku zastihnout. Je tak do značné míry náhoda, na koho se ten který den usměje štěstí a povede se mu bouřku zdokumentovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.