Lovci bouřek sdružení v Amateur Stormchasing Society (spadající pod Amatérskou meteorologickou společnost) bouřky nejen pozorují, ale také předpovídají. Je to pochopitelné úsilí, protože šanci na úspěšné pozorování může předpověď výrazně zvýšit. Schopnost co nejlépe předpovídat extrémní bouřkové situace navíc může pomoci varovat lidi v zasažených oblastech.

Jak mohou amatérští meteorologové vytvářet prakticky použitelné předpovědi? Lovci bouřek pro HNFuture vysvětlují:

Vlastní předpovědi bouřek pro pozorovatele v Česku a na Slovensku vydáváme už od roku 2006. V rámci Evropy navíc funguje projekt Estofex, jehož jsou někteří z nás členy a jenž vydává předpovědi bouřek již od roku 2002. Cílem těchto snah bylo uplatnit znalosti a metody předpovědí používané v USA, kde mají se silnými bouřemi asi nejvíce zkušeností, a aplikovat je v podmínkách střední Evropy. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.