Zadarmo. To je klíčové slovo, které by si měli zapamatovat všichni (ano, včetně mne), kdo se rozčilují, že Google v rámci velkého jarního úklidu zařízl Reader, oblíbenou webovou RSS čtečku. Byla zadarmo: lehce nabyli, lehce pozbyli.

Google ovšem očividně nechce provozovat Reader ani za peníze, protože se nepokusil nabídnout placenou verzi. Za prvé, hodně z těch, kdo dnes tvrdí opak, by nakonec platební kartu nevytáhlo. Za druhé, smyslem „jarního úklidu„ je to, že si Google šetří svou infrastrukturu jen na ty nejvýnosnější služby.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se