Po dlouhá léta byla společnost Microsoft symbolem celého odvětví a nepřehlédnutelnou dominantní silou. Ale zraky, které se dlouhá léta upíraly k Redmondu ve státě Washington se v posledních letech stáčejí spíše do Kalifornie, do Cupertina nebo k Mountain View. I když mnoho bombastických statistik sčítá jablka s hruškami, prodeje „post PC“ zařízení převyšují klasická "písíčka" a pokusy Microsoftu v tomto ohledu jsou v lepším případě terčem shovívavých úsměvů, v horším jsou zcela pominuty jako něco s tržním podílem na úrovni statistické chyby.

Podle mého názoru je zcela nepochybné, že Microsoft stojí před propastí a je jenom otázkou času, kdy se odhodlá k tomu poslednímu kroku vpřed. Jeho tržní podíly už nikdy nebudou takové, jako v dobách, kdy se na pokraji statistické chyby počítal celkový podíl jeho konkurentů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.