Agentura Reuters přinesla zprávu, podle které se o koupi kanadského výrobce mobilních telefonů BlackBerry uchází Samsung. Více než rok se přitom spekulovalo o tom, že má o koupi BlackBerry zájem Lenovo. Mezi hlavní důvody ze strany Samungu patří údajně přístup k patentovému portfoliu BlackBerry.

Podle dokumentů, které agentuře zprostředkoval anonymní zdroj, nabízí Samsung 13,35 až 15,49 dolarů za akcii skomírajícího BlackBerry, to je o 38 až o 60 procent více, než je aktuální tržní hodnota firmy. Cena akcií na informace o probíhajícím jednání reagovala prudkým růstem o 30 procent.

BlackBerry na zprávu Reuters odpovědělo tiskovým prohlášením, podle nějž se "BlackBerry nezúčastnilo žádných jednání se Samsungem ohledně možné nabídky ke koupi BlackBerry". Akcie po vydaném dementi ztratily asi 15 %. Podle kanadského deníku Globe and Mail údajně BlackBerry v posledních měsících odmítlo několik akvizičních nabídek, protože představenstvo věří, že dokáže hodnotu firmy ještě zvýšit díky probíhající restrukturalizaci.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se