Huawei pokračuje ve zlepšování vnímání své značky, ale malými kroky. Nový model Huawei P8 nepřináší zásadní inovace, místo toho se soustředí na design a kvalitní materiály. Největší změnou je zvětšení displeje na 5.2", rozlišení obrazovky ale zůstává stejné jako u loňského modelu, tedy Full HD. Telefon si i přes větší displej zachovává tenkou linii, v pase má pouze 6,4 milimetru a váží 144 gramů.

Design telefonu se inspiroval vzhledem klasické knihy, k dispozici bude i přídavný zadní kryt se 4,3" displejem z elektronického inkoustu. Samotný telefon bude k dispozici ve čtyřech barevných odstínech, černé, bílé a dvou zlatých: světlé šampaňské a výraznější „prestige gold“.

I Huawei zvýší ceny, základní verze s 16 GB paměti pro data a 3 GB RAM bude stát 12 990 korun, verze s 64 GB prostoru na data přijde na 15 990 korun. Mezi prvními zeměmi, kde se telefon bude prodávat, je i Česká republika, zahájení prodejů se plánuje na květen, modely se 64 GB prostoru pro data budou dostupné v druhé polovině roku.

První pohled na Huawei P8

 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se