Google připravuje zásadní novinku do svého mobilního prohlížeče Chrome. Ve verzi 54, která je zatím dostupná ve vývojové verzi, je možné poslouchat zvuk videoklipů puštěných na webových stránkách na pozadí, i s vypnutou obrazovkou telefonu.

Jde o jednu z nejžádanějších funkcí webového prohlížeče, která je na desktopu běžná, ale na mobilu chyběla.

Na novinku upozornil produktový manažer Chromu Renganathan Ramamoorthy na videu umístěném na YouTube, paradoxně bez zvuku. Google již vydal veřejně přístupnou betaverzi Chromu, která novou funkci nabízí. Termín vydání finální podoby mobilního Chromu 54 zatím není známý.

Poslech hudby z videoklipů nebo nahrávek představení Divadla Járy Cimrmana při prohlížení webu, obrázků nebo procházení Facebooku zatím není úplně automatický. Poté co spustíte video v prohlížeči a přepnete do jiné aplikace, se přehrávání zastaví a je nutné jej znovu spustit z ovládacího panelu, který se objeví v notifikační liště.

Screenshot 20160919 000639

Přidání funkce přehrávání videa na pozadí je překvapivé, zejména v případě serveru YouTube.com. Google totiž stejnou možnost v mobilní aplikaci nabízí pouze předplatitelům služby YouTube Red, která navíc v ČR stále není dostupná – ani téměř rok po svém spuštění. Přehrávání videa na pozadí v nové verzi Chromu není omezené na YouTube, funguje globálně. Vyzkoušeli jsme s úspěchem služby Vimeo, TED.com, fungují také videa z Aktuálně.TV a DVTV.cz.

Pokud by někdo stál pouze o zvukovou kulisu, přehrávání na pozadí funguje i na Pornhubu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist