Prodeje počítačů Apple se propadly. Hlavním důvodem je zastaralost aktuální nabídky, firma naposledy inovovala nabídku Macbooků před rokem a půl. Dnes prodávané Macbooky tak zaostávají za konkurencí ve výkonu a v některých případech i ve výdrži baterie, která patří k hlavním přednostem Macbooků.

Od Applu se vedle použití nových procesorů Intel s kódovým označením Kaby Lake, které se představily na veletrhu IFA na přelomu srpna a září. Nové čipy mají jen marginálně vyšší výpočetní výkon, ale výrazně lépe si poradí s videem ve vysokém rozlišení, nabídnou také úspornější provoz.

S novými procesory se pojí také očekávané změny konektorové výbavy. Macbooky Air i Pro by měly nově obsahovat univerzální konektor USB Type-C, který zvládne počítač napájet, přenášet obraz, zvuk i data v rámci jednoho kabelu. Uživatelé se ale bojí neověřených informací, podle kterých Apple z nových počítačů odstraní klasické USB konektory typu A, které dnes stále používá drtivá většina nově prodávaných zařízení, jako jsou myši, klávesnice nebo tiskárny.

Jako zajímavá technická novinka naopak zní plán doplnit klasickou klávesnici o dotyková tlačítka tvořená OLED displejem. Na těchto tlačítkách bude možné umístit specifické akce, podobně, jako to lze na herních klávesnicích.

Nové počítače od Applu se na trh dostanou s operačním systémem MacOS, který Apple po letech přejmenoval. Mezi přínosy nového systému patří lepší spolupráce s iPhony a hodinkami Apple Watch, automatický synchronizace dokumentů ve službě iCloud a integrace hlasové asistentky Siri.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist