Původní verze Nokie 3310 se prodalo 126 milionů kusů. Kompaktní přístroj, označovaný často za nejbytelnější, nebo dokonce nejlepší kdy vyrobený telefon, se má za týden vrátit. Jeho reinkarnaci údajně připravuje finská společnost HMD Global na neděli 26. února a ukazovat ho bude na veletrhu Mobile World Congress 2017.

Návrat legendárního telefonu doprovodí také dva nové modely smartphonů s operačním systémem Android. Model s označením Nokia 5 má mít displej s úhlopříčkou 5,2" a HD rozlišením, 2 GB RAM a 12Mpx fotoaparát za přibližně 5500 korun. Ještě levnější má být model Nokia 3, o kterém zdroj předchozích informací, Evan Blass ze serveru VentureBeat, nabízí jediný detail: cenu kolem čtyř tisíc korun.

Největším tahákem však bude obnovená Nokia 3310, která se proslavila dlouhou výdrží baterie a také velmi odolnou konstrukcí. Retro telefon by měl stát 59 eur (asi 1600 korun). Jak konkrétně bude nová verze vypadat a jakým způsobem bude moderznizována, však zdroje neuvádí. 

Znovuzrozená 3310 by v nabídce doplnila loni představenou Nokii 150, která je první tlačítkovou Nokií vyrobenou pod taktovkou HMD.

Dobrý začátek v Číně

Pro firmu, kterou založili bývalí manažeři původní Nokie, je představení nových telefonů na španělském veletrhu prvním výrazným veřejným vystoupením. HMD Global oznámila zahájení činnosti spojené s představením prvního nového telefonu Nokia 6 letos v lednu. Nokia 6 s průměrnou výbavou a cenou v přepočtu 6500 korun se prodává pouze v Číně a firma bez uvedení množství uvedla, že se prvních několik dodávek okamžitě vyprodalo.

Na rozdíl od Nokie 6 by měly novinky zamířit na evropský trh, plány pro další regiony však zdroj nepotvrdil. 

Společnost HMD získala právo na značku Nokia pro tlačítkové telefony loni od Microsoftu. Využití značky pro smartphony pak firma licencuje od původní finské Nokie, která se nyní zaměřuje na výrobu infrastruktury pro operátory.