Ikea udělala radost fanouškům chytrého bydlení. Začala prodávat chytré žárovky Tradfri, které jsou levnější než ty od Philipsu. V základní verzi se žárovky obejdou i bez aplikace nebo "chytré krabičky" připojené k domácí síti – ovládají se malými plastovými puky s baterií, která vydrží v provozu až dva roky.

Ikea nasadila na svůj systém žárovek nižší ceny než konkurence. Vstupní sada se dvěma žárovkami, "žárovkovým routerem" a dálkovým ovladačem stojí v přepočtu ze švédských korun 2150 Kč. Odpovídající sada žárovek Philips Hue stojí asi 3500 korun. Levnější jsou také samostatné žárovky s jednoduchým ovladačem. Philips prodává samostatné žárovky za necelých 700 korun, koupit se ale dají i za 550. V Ikee vyjdou na necelých 500 korun, mají ale vyšší maximální jas; 1000 vs. 800 lumenů.

V Česku Ikea nabízí omezenou řadu chytrých žárovek bez základnové stanice a výhodného startovacího balíčku. Ceny jsou také horší než ty přepočtené ze švédských korun. Samostatná žárovka přijde na 599 korun, dálkové ovládání na 299 Kč a jedna žárovka s dálkovým ovládáním na 799 korun.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se