Přepravní systém hyperloop během posledního testování 15. prosince v Nevadě překonal rychlostní rekord. Společnost Virgin Hyperloop One provedla úspěšný test tlakových uzávěrů a kabina tak nově dosáhla rychlosti 387 kilometrů v hodině.                                   

Společnost tímto překonala předchozí rekord 320 kilometrů v hodině dosažený během testování v srpnu. Cílová rychlost systému hyperloop je 1200 kilometrů v hodině. Jejímu dosažení ale prozatím brání příliš krátký testovací tunel.

 

Cestování budoucnosti. V americké poušti padl rekord při testu Hyperloopu

 

Hyperloop je koncept vysokorychlostní přepravy založený na pohybu přetlakových kapslí v podtlakovém tunelu navržený podnikatelem Elonem Muskem. O realizaci vysokorychlostní přepravy se zajímá několik společností, projekt Virgin Hyperloop One je díky mohutným investicím z celého světa k realizaci nejblíže. 

Hyperloop by se v budoucnu měl dostat i na území České republiky. V Brně mají ve spolupráci se společností Hyperloop Transportation Technologies vypracovávat studii proveditelnosti. Ta ukáže finanční, právní a technickou stránku zavedení systému hyperloop mezi Prahou, Brnem a Bratislavou. Při dosažení cílové rychlosti by cesta mezi Prahou a Brnem trvala 20 minut.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 30 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.