Žádné reklamy, poslech na pozadí, možnost stáhnout si videa a přístup k exkluzivnímu obsahu, to vše nabídne nová služba YouTube Premium od Googlu. Milovníkům hudby nabídne firma o něco levnější službu YouTube Music Premium, která se bude týkat pouze hudebních videoklipů. Novinky nahradí stávající službu YouTube Red, která je dostupná pouze ve čtyřech zemích v čele s USA.

YouTube Premium má větší ambice. Google oznámil brzkou dostupnost služby ve 14 nových zemích včetně Německa nebo Velké Británie či Ruska s tím, že další země oznámí do konce roku 2018. Česká pobočka Google zatím nemůže potvrdit, zda se YouTube Premium dostane i k českým uživatelům, je to ale velmi pravděpodobné.

Česko je navzdory malé velikosti země s velkým počtem služeb od Googlu, včetně Google Music a Google Pay, má také špičkové pokrytí mapami včetně služby Street View. Google na konferenci Google I/O oznámil také záměr do konce tohoto roku v Česku oficiálně zpřístupnit službu Google Asistent.

YouTube Premium bude stát v USA 12 dolarů měsíčně (asi 260 korun), hudební služba YouTube Music Premium je pouze o dva dolary levnější, spíše se tak vyplatí pořízení plnohodnotné verze, která nabízí odstranění reklam a možnost stahovat videa k off-line konzumaci pro všechna videa na YouTube. Mezi hlavní výhody "placeného YouTube" patří vedle absence reklam možnost službu používat na pozadí, i s vypnutou obrazovkou telefonu, a možnost stahovat videa k pozdějšímu sledování bez přístupu k internetu. YouTube tímto krokem navazuje na trend, který spustil Amazon u své služby Amazon Prime Video. Stahování videí už nabízí také Netflix a chystá ji i americká služba Hulu.

Služby YouTube Premium zatím mají oproti jiným obsahovým službám od Googlu jednu nevýhodu – chybí výhodné rodinné předplatné, které umožňuje přístup k zaplacenému obsahu až pro šest uživatelů.