Není to iMessage od Applu, ale vypadá to a funguje to podobně. Google dnes spustil novou generaci SMS zpráv pro mobilní telefony s Androidem a zpřístupnil i webovou verzi této služby. SMS a multimediální zprávy tak lze psát pohodlně na klávesnici počítače, zprávy se s mobilním telefonem automaticky synchronizují, stejně jako seznam kontaktů.

Nová verze aplikace Zprávy se s webovou verzí propojuje jednoduchým naskenováním QR kódu na adrese messages.android.com. Poté už se automaticky načtou poslední zprávy z telefonu a uživatel může začít komunikovat. Aby vše fungovalo, musí být počítač i telefon připojený k internetu. K dokonalému pohodlí chybí samostatná aplikace pro Windows, její vznik ale není vyloučený.

Google Zprávy na webu

Nová verze Zpráv staví na standardu RCS, doručování multimediálních vzkazů tak zůstává v dikci mobilních operátorů. Proti iMessage od Applu chybí podpora kompletního šifrování komunikace. Větším praktickým problémem ale bude, už tradičně, rozšířenost Androidu. Aplikaci Zprávy od Googlu totiž nemají všechny telefony s Androidem, Samsung používá vlastní, stejně jako třeba HTC. Na Zprávy od Googlu už ale od počátku roku přechází Huawei, druhý největší výrobce telefonů s operačním systémem Android. Nové telefony značky včetně Huawei P20 Pro už mají aktuální verzi, která si rozumí s webem.

Vedle webové verze SMS nabízí Google v nové verzi Zpráv také možnost jedním klepnutím prstem zkopírovat bezpečnostní kódy pro přihlášení do webových služeb či aplikací. Jde to přímo z notifikace i z výpisu zpráv. Další drobnou novinkou je možnost zobrazit náhled webových odkazů, který je nutné zapnout v nastavení aplikace. V USA fungují také další funkce – vyhledávání GIFů a automatické odpovědi podobné těm, které Google nabízí už nějakou dobu v Gmailu. Automatické odpovědi jsou dostupné pouze v angličtině, ale Google slibuje rozšíření i o další jazyky. V první řadě ale nejspíše půjde o jazyky, ve kterých je dostupný Google Asistent.

Google Zprávy v nové podobě s webovou verzí