Snižování cen velkých televizorů se 4K rozlišením vytváří tlak na výrobce projektorů. I levné projektory tak musejí být kvalitnější než v uplynulých letech, a pokud je možné soudit podle modelu Benq W1050, tak se to daří. Jde sice o základní model, kterému chybí vymoženosti jako elektronicky řízený posun objektivu nebo podpora 4K rozlišení, svůj úkol vykouzlit na zdi fotbalisty skoro v životní velikosti ale plní na jedničku.

Výrobce tento projektor prezentuje jako „vhodný pro každého“. Důraz proto klade na snadnou instalaci. Projektor je skutečně možné zprovoznit rychleji, než se udělá popcorn v mikrovlnce. Stačí najít vhodnou zeď a projektor zapnout. Velký obraz s úhlopříčkou 2,5-3 metry je možné vytvořit i v panelákovém bytě. K projektoru je možné najednou připojit dvě zařízení přes HDMI, nechybí ani starý počítačový VGA konektor, externí reprosoustava se připojí klasickým audio jackem.

Správné nastavení úhlu, kterým projektor posílá obraz na stěnu nebo plátno, pomáhá najít trojice šroubovacích nožiček. Není to nic složitého. Nutné je ale projektor umístit kolmo ke stěně – chybí možnost „naklánět“ objektiv projektoru a korekce zkosení obrazu nejsou všemocné. Na druhou stranu je projektor lehoučký, váží asi 2,5 kilogramu, a tak asi i jen průměrný kutil může risknout zavěšení přístroje na strop.

 

Recenze: Benq W1050 je levný projektor, který potěší fanoušky fotbalu i filmové maniaky

Uživatelské prostředí je samozřejmě v češtině a nově nabízí i jednoduchý „začátečnický“ režim. V podstatě stačí jen vybrat jen obrazový režim. Na výběr jsou pouze tři – živý, sportovní a filmový. V nabídce je ještě režim zvýšeného jasu, ten se ale hodí pouze v nouzi ve světlé místnosti. Náročnější uživatelé pak mají k dispozici i možnost uložit si vlastní nastavení parametrů. Tři základní režimy ale fungují na jedničku.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč je správní podání barev důležité při sledování filmů.
  • Jak projektor obstojí v různých světelných podmínkách.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se