Zákazníky amerického maloobchodního řetězce Walmart v arizonském městě Chandler sveze do obchodu a zpět samořídící dodávka Chrysler Pacifica z projektu Waymo od Googlu. Vybranou skupinu zákazníků poveze klimatizovaný automobil z domova přímo k obchodu, kde jim zaměstnanec firmy předá jejich objednané potraviny. Ve středu o tom informovala CNN.

Jedná se o další příklad spojenectví Walmartu a Googlu proti Amazonu, který nedávno představil dodávku potravin do dvou hodin zdarma.

Od autonomních vozidel se do budoucna očekává snížení cen dopravy, někteří experti si tedy myslí, že obchody v budoucnosti rády zaplatí za to, že k nim zákazníci přijedou.

Prozatím se projektu zúčastní pouze 400 lidí v programu projektu Waymo ve městě Chandler a ani Walmart, ani Waymo nechtějí říct, zda bude program rozšířen ostatním zákazníkům ve městě nebo do jiných měst.

Stát Arizona, ve kterém se Chandler nachází, podporuje rozvoj samořídících vozidel a do svého státu s radostí vítá firmy, které tuto technologii vyvíjejí. Několik místních obchodů již oznámilo, že budou využívat dodávky Waymo na přepravování svých zákazníků a autobazar AutoNation ve Phoenixu bude nabízet možnost přepravování v dodávkách Waymo místo půjčení aut.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist