Český T-Mobile jako první začal nabízet nové zařízení, které má podle marketingových materiálů zajistit moderní připojení k internetu téměř kdekoliv. Modem společnosti Huawei se "sexy" názvem B2368 se chlubí unikátní kombinací vlastností, která slibuje rychlejší spojení s internetem i v rámci domácí sítě. Velkým lákadlem má být i design a jednoduchost instalace. U "dospělých" LTE modemů totiž nestačí malá krabička do bytu, nutný je venkovní modul s kvalitní anténou či raději s několika anténami.

Připojení k internetu s využitím LTE pro domácnosti, jako náhrada xDSL nebo optického připojení, je stále častější. Je to logické – v globálním měřítku teprve v posledních dvou letech existuje dostatečná infrastruktura, totéž platí i pro české prostředí. Aby "pevný mobilní internet" měl smysl, musí být alespoň stejně rychlý jako konkurence. A to kvůli zrychlování xDSL znamená schopnost setrvale a spolehlivě dosahovat rychlostí v řádu vysokých desítek megabitů nebo ještě více. Huawei B2368 to zvládá, ale všude k tomu samozřejmě nemá podmínky. To se ukázalo i při testu HN.

První seznámení s novým systémem pro službu Pevný internet vzduchem od T-Mobilu HN absolvovaly v centrále firmy na pražských Roztylech. Protože jde o nové zařízení, které T-Mobile bude primárně nabízet jen s profesionální instalací, dávalo to smysl. Prostory operátora navíc nabízely optimální podmínky k tomu, aby se z modemu dostalo maximum. Kde jinde než "doma", by měl mít magentový operátor kvalitní síť.

T-Mobile začíná nabízet nový systém pro LTE připojení domácností i daleko od vysílačů

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak se nový systém pro LTE připojení domácnosti chová v prostředí se slabým signálem?
  • V čem se mohou skrývat háčky a proč může být lepší kývnout na smlouvu se závazkem?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se