Jabra patří mezi nejznámější značky ve světě profesionálního audia. Náhlavní souprava téhle značky byla snem většiny řidičů poté, co došlo k zákazu telefonování v autě. Od té doby se hodně změnilo, ale Jabra se drží.

Vedle profesionálních systémů nabízí sluchátka a reprosoustavy. Model Elite 65e láká na kombinaci bezdrátového přenosu zvuku a aktivního rušení okolního hluku. To není úplně obvyklá kombinace, a tak si zaslouží pozornost.

Sluchátka Elite na sebe samy o sobě pozornost tolik nepoutají. Nechlubí se výraznými barvami nebo lesklým plastem. Konstrukce typu „nákrčník“ je z tmavě šetrného materiálu, který po kůži neklouže a nekloužou po něm ani prsty. Samotné skořepiny sluchátek už jsou výraznější, protože obsahují i gelové vložky, které pomáhají udržet sluchátka v uchu i při sportu.

Ovládací prvky jsou zvýrazněné a snadno je lze najít i poslepu. Na pravé straně je uprostřed tlačítko pro spuštění a zastavení přehrávání, které zároveň slouží jako vypínač. Nad ním je tlačítko, dole a nahoře jsou tlačítka, která krátkým stiskem mění hlasitost a sekundovým stiskem přepínají skladby.

Levá strana je o kousek zajímavější, i když má pouze dvě tlačítka – to horní slouží k zapnutí funkce aktivního rušení okolního hluku, to druhé spouští hlasového asistenta, kterého máte v telefonu. Já si mohl vybrat mezi Bixbym a Google Asistentem – ten druhý ale funguje jen díky tomu, že mám mobil přepnutý do angličtiny. Každopádně se v případě potřeby s Googlem domluvím a nemusím vytahovat telefon. K dispozici je také Alexa, která je oficiálně dostupná i v Česku, i když také vyžaduje komunikaci v angličtině nebo němčině.

Jabra Elite 65e kombinují pohodlný sportovní design s rušením okolního hluku

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Jak fungují sluchátka v reálném provozu?
  • Jaké jsou jejich silná a slabá místa?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se