Hrát Beat Saber je náročné. Ještě náročnější je po hraní Beat Saber věšet záclony. A nejtěžší je po věšení záclon a hraní Beat Saber znovu zapnout PlayStation 4, zapojit headset a znovu hrát Beat Saber. Ramena a celé paže volají o pomoc, ale není úniku. Nejlepší rytmická hra od vydání prvního Guitar Hero v nové podobě nabízí spoustu novinek, o kterých si zatím musejí majitelé verze pro PC nechat zdát.

Možná je ale lepší začít od začátku: Beat Saber je hra, ve které uživatel hezky do rytmu taneční hudby seká světelnými meči do kostek, které se blíží k hráči. Kostky mají modrou či červenou barvu a na sobě mají šipky naznačující směr, ze kterého má přijít úder. Meče i kostky jsou čistě virtuální, zobrazuje je speciální helma a místo mečů má hráč v rukou pohybové ovladače. U verze pro PlayStation 4 jde o systém PlayStation VR s ovladači Move.

Trojice Ján Ilavský, Jaroslav Beck a Vladimír Hrinčár vytvořila PC verzi, která se stala okamžitým hitem. Nyní už tým vyrostl a na verzi pro PlayStation je to hodně znát. Místo omezení a zhoršení kvality proti variantě pro HTC Vive a Oculus Rift přišlo překvapení – nejenže hra vypadá lépe než při svém vydání na PC, ale funguje stejně plynule a vedle samotných písniček nabízí i rozsáhlý režim "kariéry", ve které hráči čelí při sekání hudebních kostek dalším výzvám, jako je plnění požadovaného skóre nebo hraní s minimem chyb.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se