Nvidia počátkem roku začala s velkou slávou prodávat nejlevnější variantu grafických karet GeForce RTX. Model GeForce RTX 2060 nabízel za přijatelnou cenu nejmodernější technologie, které odborníci ještě před pár lety považovali za nedosažitelné. Přesná simulace paprsků světla, dokonale vyhlazené hrany, měkké stíny a přechody mezi světlem a tmou jsou fascinující ukázkou vývoje počítačové grafiky.
Hráči ale řekli jasně, že by vedle luxusního produktu ocenili také něco přízemnějšího – skvělý poměr ceny a hrubého výkonu. Nvidia nechala fanoušky chvíli čekat, ale nakonec přišla hned se dvojicí karet GeForce GTX 1660 Ti a GTX 1660. Nové modely řady GTX přinášejí vyšší výkon, ale bez přidaných technologií raytracing a urychlení výpočtů spojených s umělou inteligencí. Jedinou zbraní karet GeForce GTX 1660 Ti a GTX 1660 je prostý poměr ceny a výkonu.
Novinku GeForce GTX 1660 Ti jsem mohl otestovat opět v počítači Alza Gamebox s téměř identickou výbavou, v jaké jsem testoval grafiku RTX 2060. Díky tomu je snadné zasadit novou kartu do kontextu a zároveň můžeme posoudit, jak se nová karta vyplatí, když uživatel mění pouze grafiku, i co s poměrem ceny a výkonu udělá rozdíl mezi GTX 1660 Ti a RTX 2060, když zákazník kupuje celý desktop.
Co se dočtete dál
- Jak dopadla v praxi karta, kterou si vymodlili hráči, kteří nechtějí připlácet za nové technologie?
- Kdy dává větší smysl GTX 1660 či 1660 Ti a kdy je lepší připlatit si za řadu GeForce RTX?
- Přímé srovnání nám poskytl Gamebox Alza 1660 Ti a jeho bratři.
- První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Všechny články v audioverzi + playlist
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.