Služby jako Instagram nebo YouTube využíváme zdánlivě zdarma. Ve skutečnosti za ně však platíme poskytováním svých osobních údajů, které jsou v současné době žádaným zbožím. Jsou tím, co z technologických firem jako Google nebo Facebook udělalo jedny z největších a nejziskovějších společností na světě. Větší pozornost se proto věnuje i tomu, jak se s těmito daty nakládá. Američtí senátoři a odborníci se začali zabývat tím, jakou mají naše osobní data cenu a jak zajistit, abychom na nich bohatli i my sami.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se