Provozovatelé satelitní a kabelové televize lákají v těchto dnech nové zákazníky na heslo: "Televize, jak ji znáte, končí, pořiďte si naši službu, ta je bez starostí." Cílí tak na lidi, kteří se obávají první digitalizace televizního vysílání. I když Česko už prošlo přechodem z analogového na digitální vysílání, od ledna přijde další změna, na kterou je třeba se připravit. Nemusí to ale znamenat ani nákup nového televizoru, ani placení například za UPC nebo Skylink.

Operátoři placeného vysílání ve svém varování o změnách tak úplně nelžou. Už 27. listopadu 2019 začne vypínání stávajících televizních programů vysílaných "vzduchem" na technologii DVB-T. Televize tak už podruhé uvolňuje prostor pro stále náročnější mobilní datové sítě a v principu jde o podobnou situaci jako před deseti lety.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se