Philips si to uměl spočítat. I koncem devadesátých let, kdy firmě hrozil bankrot, firma investovala do vývoje a výzkumu. Jeho výsledkem byla unikátní technologie Ambilight, která opticky rozšiřovala obraz za hranice samotného displeje. Když se Philips zbavil divize zaměřené na spotřební elektroniku a výrobu televizí prodal čínské firmě TP Vision, dal jí do vínku právě Ambilight. 

A díky němu se nová televize Philips OLED+ 984 může chlubit tím, že jsou nejlepší na světě. Chlubení a realita mohou být samozřejmě dvě odlišné věci, ale díky Ambilightu, obrazové technologii od LG a zvuku od inženýrů anglické značky Bowers & Wilkins má Philips šanci takové tvrzení obhájit.

Philips OLED+ 984 láká na povedený design a skvělý zvuk

Dobrý argument je už v designu televizoru. I když se dá říct, že na velkém černém obdélníku a televizích obecně nejde z designového pohledu nic moc nového vymyslet, někdy stačí jen správě uchopit málo využívanou myšlenku. I když to může být těžké, a to doslova. Krabice s televizí váží 57 kilogramů, a to je u 65″ obrazovky rekord, který prošel redakcí. Těžší je pouze Bang & Olufsen Beovision Harmony, jejíž podstavec se samohybným zvukovým systémem váží asi 85 kg.
Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se